BBC zbulon se Bobby Charlton u rrëzua

Media britanike BBC ka dhënë detaje të reja në lidhje me vdekjen e legjendës së futbollit anglez Bobby Charlton. Sipas BBC ai ndërroi jetë për shkak të një rënieje aksidentale në shtëpinë e tij. Hetimi i mjekut zbuloi se Charlton gjatë ecjes në shtëpi ka humbur ekuilibrin pranë dritares dhe ndoshta ka përplasur kokën tek

Vazhdoni leximin →

BBC në kaos, pas Linekerit largohen edhe Shirer e Rajt!

Tre legjenda të futbollit anglez kanë vendosur ta braktisin ekranin e medias televizive publike në Britaninë e Madhe (Mbretërinë e Bashkuar), pasi drejtuesit zgjodhën që të largonin nga puna drejtuesin e emisionit, Geri Lineker. Ish-ylli i sulmit të Anglisë të viteve 80-të, botoi një mesazh në rrjetet sociale ku krahasoi politikën me emigrantët të Ministrisë

Vazhdoni leximin →