BBC zbulon se Bobby Charlton u rrëzua

Media britanike BBC ka dhënë detaje të reja në lidhje me vdekjen e legjendës së futbollit anglez Bobby Charlton. Sipas BBC ai ndërroi jetë për shkak të një rënieje aksidentale në shtëpinë e tij. Hetimi i mjekut zbuloi se Charlton gjatë ecjes në shtëpi ka humbur ekuilibrin pranë dritares dhe ndoshta ka përplasur kokën tek radiatori. Fillimisht nuk dukej se Charlton kishte dëmtime serioze, derisa më pas gjendja e tij edhe prej moshës u përkeqësua dhe ai u dërgua në spital. Më pas ai ndërroi jetë atje më datë 21 tetor, në moshën 86-vjeçare

sfidanti.al