La Liga sulmon sërish Realin e Madridit dhe Barcelonën

Havier Tebas, presidenti i shoqatës së futbollit profesionist në Spanjë, nuk ka ndërmend t’i kursejë gjigandët. Kreu i La Ligës deklaroi se presidenti i Realit, Florentino Perez, po ndikon në sjelljen e Barcelonës, ndërsa akuza për të ishte e rëndë. “Perezi nuk dëshiron që klubet e tjerë të rriten, ky është një fakt”. i ngacmuar

Vazhdoni leximin →