Çfarë “beteje treshe” mes Kielinit, Balotelit dhe Felipe Melos!

Sinqeriteti i parë mund të quhej krejt normal, pasi si një juventin “24-karatësh”, ai mund ta urrejë një kundërshtar të tillë, të paktën sportivisht. Xhorxho Kielini theksoi pikërisht se “sportivisht e urrej Interin”, fjalë prej kapiteni të Juventusit, një klubi që mban mend “kalçopolin” e vitit 2006. Gjithsesi, kapiteni bardhezi pati edhe dy komente të

Vazhdoni leximin →

Breshia, Vit I Ri me aksident për Balotelin

Viti 2020 nisi me një goditje për Mario Balotelin. Sulmuesi  I Breshias u bë protagonist I një aksidenti rrugor teksa kthehej në shtëpi pas festës së Vitit të Ri. Sipas asaj që publikohet te e përditshmja italiane ‘Corriere Della Sera’, Balotelli fillimisht u ngjit mbi trotuar dhe më pas I ra kangjellave të një banese

Vazhdoni leximin →

MLS thërret Balotelin: Mario, të lutem eja këtu

Mario Baloteli vihet sërish në qendër të zërave të merkatos në lidhje me të ardhmen e tij. Sulmuesi Italian që gjatë muajve të verës u kthye në Itali po jeton ndoshta momentin më të vështirë që nga transferimi I tij te Breshia dhe tani po flitet gjithnjë e më shumë për largimin e tij që

Vazhdoni leximin →

Cështja Baloteli; pezullohet dënimi për sektorin Poltrone Est në stadiumin e Veronës.

Nuk është një prapakthehu e vërtetë, por Verona e konsideron si një fitore; Federata Italiane e Futbollit, në pritje të të dhënave të reja në lidhje me cështjen Baloteli vendosi të pezullojë skualifikimin e sektorit ‘Poltrone Est’ të stadiumit Bendegodi. Ky sektor u skualifikua për shkak të koreve raciste që u dëgjuan gjatë ndeshjes mes

Vazhdoni leximin →

Zvicër, Baloteli gjobitet, I hiqet patenta për 3 muaj

Mario Baloteli ka probleme edhe me rregullat e qarkullimit rrugor. Sulmuesi I Breshias u gjobit në Zvicër me 100 Franga Zvicerane(90 Euro) për thyerje Kodit Rrugor dhe nuk do të mund të drejtojë makinën për 90 ditë në territorin helvet. Balotelit iu tërhoq patenta  për periudhën 31 dhjetor 2019-30 mars 2020, një vendim ky që 

Vazhdoni leximin →