“AS” publikon momentin, kur UEFA i kërkon Ramosit .. testin e dopingut

Një skandal i madh po trondit botën e futbollit, qëkur dokumente që ka siguruar uebsajti “Football Leaks”, kanë dalë në publik, duke zbuluar makinacione dhe manipulime që janë mbajtur deri tani të fshehta. Revista e përjavshme gjermane, “Shpigel”, duke iu referuar këtij uebsajti, publikoi një lajm skandaloz, sipas të cilit, kapiteni i Realit të Madridit,

Vazhdoni leximin →

Barça nuk e do më, Juventus bëhet gati për Injestën

Sipas të përditshmes spanjolle, AS, Juventus kërkon të transferojë yllin e katalansve, Andres Injesta, kontrata e të cilin skadon në vitin 2018 dhe gjasat janë të pakta që ajo të rinovohet. Sipas po këtij burimi, presidenti i Barcelonës, Josep Maria Bartomeu, nuk dëshiron t’i zgjasë kontratën Injestës, kështu “Zonja e Vjetër”, ka mundësi më shumë

Vazhdoni leximin →

AS publikon formacionin e Europës, e mbush plot me spanjolë

Tashmë është rradha e gazetës prestigjoze spanjole, AS, të japë trofe dhe këtë e ka bërë duke vendosur për formacionin më të mirë të Europës, për vitin 2016. Natyrisht, që në këtë njëmbëdhjetësh janë favorizuar lojtarët nga La Liga, pasi vetëm dy futbollistë të tjerë janë jashtë kamp[ionatit spanjoll. Pikërisht, portieri i Bajernit,  Manuel Nojer

Vazhdoni leximin →

Dueli i gjigandëve, biletat shiten katër muaj përpara

Dueli mes Anthoni Xhoshua dhe Vladimir Kliçko është duke zgjuar interesim të jashtëzakonshëm. Dy boksierët do të ndeshen në Uembli, më 29 prill të vitit të ardhshëm. Kjo ndeshje e jashtëzakonshme është duke u pritur me aq padurim, saqë rreth 50 mijë bileta janë shitur brenda pak orësh, raporton e përditshmja sportive madrilene AS. Kapaciteti

Vazhdoni leximin →