Arabia shton numrit e të huajve në skuadër

Federata Saudite e Futbollit dhe Liga Profesionale e Arabisë Saudite kanë arritur një marrëveshje për të rritur numrin e vendeve për lojtarët e huaj në skuadër. Nga viti 2024/2025, çdo klub do të jetë në gjendje të regjistrojë 10 futbollistë josauditë nga tetë që lejohet sot, por dy prej këtyre futbollistëve duhet të kenë lindur

Vazhdoni leximin →

Arabia Saudite tërhiqet nga organizimi i Botërorit 2030!

“Koalicioni” kundër saj ishte tepër i fortë dhe kjo u kuptua na kohë. Është e vërtetë që Arabia Saudite është në sulm kur vjen puna për futbollin, dhe liga e saj profesioniste do të bëhet shumë më e mirë sesa është sot, por gjithsesi organizimi i një Kupe Bote për momentin duket jashtë mundësive. Sauditet

Vazhdoni leximin →