Diego Kosta, nga dashuri bëhet karikatura e londinezëve

Diego Kostës asnjëherë nuk i mjaftojnë golat, për të qenë protagonist vetëm me çfarë bën në fushën e lojës, por gjithmonë është i gatshëm të sajojë diçka për t’u bërë i bezdishshëm. Goal.com ka publikuar karikaturën e ditës, ku personazh kryesor është pikërisht sulmuesi i Çelsit. Spanjolli ka ofertë të majme nga një skuadër kineze,

Vazhdoni leximin →

Çelsi “me pesë yje” i Kontes dominon Premier Ligën

Përse duhej të ishte Pep Guardiola “topmodeli” më tërheqës në sfilatën e Premier Ligës? Një italian në dukje antipatik, i shkurtër dhe me flokë prej fshatari, po ia merr skenën katalanasit elegant të Mançester Sitit. Është Antonio Konte trajneri i momentit në kampionatin më të ndjekur të botës, në Angli, dhe Çelsi i tij është

Vazhdoni leximin →