Amir Rrahmani si Xhaka, kontratë me Napolin deri në 2027!

Mbrojtësi titullar i kampionëve të Italisë, dhe ylli i Kosovës, do të ketë sërish suksese për të arritur në stadiumin “Maradona”. Amir Rrahmani rinovoi kontratën me Napolin deri në vitin 2027, ashtu si Granit Xhaka nënshkruajti për Leverkusenin deri në atë vit. Rrahmani fitoi titullin në Serinë A me napolitanët, dhe arriti çerekfinalen e Championsit,

Vazhdoni leximin →

Rrahmani: Mbajeni mend gjithë jetën këtë foto!

Mbrojtësi i Kosovës është pjesë e skuadrës së madhe të Napolit që është praktikisht kampion i Italisë këtë sezon. Amir Rrahmani është ndër ata lojtarë që janë pasardhësit e denjë të Maradonës, Karekës e Alemaos bashkë me të tjerët, ndonëse në fitoren 1-0 ndaj Juventusit në Torino luajti fare pak sepse ka qenë i dëmtuar.

Vazhdoni leximin →

Amir Khan dhe e shoqja, ende “nokaut” pas divorcit!

Një nga boksierët më të mirë të botës është nokaut. Jo nga ndonjë grusht i kundërshtarit, por nga një “goditje në mjekër” që ia dha vetë jeta, ose më mirë të themi ia dha vetvetja. Amir Khan, britanik me origjinë pakistaneze, është ndarë nga e shoqja, Farial Mahdum. Ka mjaftuar një tradhëti (e vetmja?) e

Vazhdoni leximin →