Kur “zotët e basketbollit” marrin shuplaka në Botëror

Pas humbjes së ekipit amerikan me Gjermaninë në Botërorin Aziatik, NBA-ja është “veshur” me të zeza. Fjalët e sprintierit amerikan, Noah Lajles që kumbuan si blasfemi , se “pse po të fitosh titullin në NBA, shpallesh edhe kampion bote”, dolën më së të vërteta. SHBA u mund tri herë në Botëror..nga Letonia, nga Gjermania në

Vazhdoni leximin →

Amerikanët nuk janë më të frikshëm? Cilit i gënjen mëndja…

Përfaqësuesja amerikane në basketbollin për meshkuj gjatë dhjetë viteve të fundit ka shkaktuar frikë dhe dridhje tek ekipet kundërshtare në konkurrimet më të rëndësishëm, por kjo gjë, siç duket, nuk do të ndodhë në kampionatin botëror që do të zhvillohet gjatë dy javëve të para të shtatorit në Kinë. Megjithëse ky ekip vazhdon të jetë

Vazhdoni leximin →