Pas Juventusit, Alegri nis bashkëjetesën me Ambrën

‘Të betohem për dashuri të përjetshme’ është fraza e një prej këngëve të interpretuara nga Ambra Anxholini kur ishte vetëm 17 vjec, por që duket se është ende aktuale për jetën dhe dashurinë e saj për Masimiliano Alegrin. Në fakt aktorja italiane dhe ish trajneri i Juventusit  kanë vendosur të bashkëjetojnë, një lajm ky që

Vazhdoni leximin →

Alegri e Ambra me unazë në gisht; janë martuar tashmë?

Unazat i kishin zgjedhur, por duket se i kanë vënë në gisht; Ambra Anxholini dhe Masimiliano Alegri janë gjithnjë e më shumë pranë ceremonisë martesore. Por ka nga ata që shkojnë edhe më tej dhe thonë se tashmë ata e kanë kryer këtë akt në mënyre sekrete. është pikërisht ‘Diva e Donna’ ajo që i

Vazhdoni leximin →

Masimiliano Alegri dhe Ambra; përgatitje drejt altarit

Pas dy vjetësh plot dashuri, Masimiliano Alegri dhe Ambra Anxholini po përgatiten që të lidhin kurorë. Cifti është pikasur në rrugët e Milanos nga fotografët e revistës së përjavshme ‘Diva e Donna’ teksa ecnin të kapur dorë për dore e duke shkëmbyer puthje pasionante , si dy persona që janë duke jetuar momentet e para

Vazhdoni leximin →

Ambra e Alegri se shpejti do behen nje familje?

Masimiliano Alegri dhe Ambra Anxholini duket se e kane marre shume seriozisht lidhjen mes tyre. E perjavshmja ‘Chi’ ka fotografuar ciftin se bashku me Jolanden, vajzen e pare te  artistes dhe duket se kane ndermend plane te krijojne vertet nje familje. Revista ‘Chi’ publikoi ne faqet e saj foto te ciftit dhe Jolandes teksa shetisnin

Vazhdoni leximin →

Massimilliano Allegri, arrati dashurie me Ambra Angiolinin në mal

Arrati dashurie në vendet malore për Massimilliano Allegrin e Ambra Angiolinin. Trajneri I Juventusit duke përfituar nga ndërpretrja e kampionatit talian për shkak të ndeshjeve eliminatore të skuadrave përfaqësuese, I lejoi vetes disa ore relaksi në qetësinë dhe gjerlbërimin e Val Badias me shoëgirl e njohur italiane, me të cilënm po frekuentohet prej disa muajsh.

Vazhdoni leximin →

Allegri-Ambra Angiolini, shpërthen dashuria; ja çifti i verës 2017

Massimilliano Allegri-Ambra Angiolini mund të quhet cifti i verës së këtij vit. Trajneri livornez, përpara se të nisë punën për sezonin e ri me Juventusin mendoi të kalojë disa ditë pushimesh në Argentario dhe ishte në shoqërinë e Ambra Angiolinit, ish- bashkëshortes së këngëtarit Francesco Renga. Ishte revista e përjavshme Chi ajo që publikoi fotot

Vazhdoni leximin →