Masimiliano Alegri e Ambra Anxholini, pasion ne ‘transferte’

Masimiliano Alegri e Ambra Anxholini kaluan nje fundjave ne Milano ku trajneri ndodhej per ndeshjen e skuadres se tij, nderkohe qe Ambra ishtrbgati per ta mbeshtetur perpara se te shkonte ne Rome per punet e saj.

Historia e dashurise mes teknikut livornez dhe aktores po shkon shume mire prej 1 viti pavaresisht impenjimeve qe ata kane duke udhetuar shpesh. Dhe pasioni eshte i madh edhe pse cdo ‘mirupafshim’ eshte si nje grisje ne zemer.

Kete radhe revista e perjavshme ‘Chi’ e ka pikasur Alegrin e Ambren teksa konsumonin se bashku mengjesi  ne nje lokal ne Milano shume prane stacionit te trenit. Trajneri i Juventusit i bleu Ambres nje gomar te vogel pellushi simboli i Napolit, rivali i bardhezinjve. Me pas ata shkembyen nje puthje pasionale e me pas Ambra mori trenin per te shkuar ne Rome.

Sfidanti.al