Milan, koreografi spektakolare, por qe rezultoi ‘autogol’.

Profete kuqezinj; keshtu mund te quhen me ironi tifozet e Milanit pas finales se Kupes se Italise me Juventusin. Shkaku eshte piketisht koreografia spektakolare e kuqezinjve qe rezultoi nje parashikim i rezultatit te sfides dhe e eshte e pamundur te mos besh buzen ne gaz kur e mendon.

Shkrimi ‘All in’ per te thene qe duhet te japin gjithcka, imazhi i Xholit dhe nje poker As-ash ne loje letrash; keto duhet te ishin nje inkurajim per skuadren e Milanit por ne realitet ne nje bumerang per skuadren e Gatuzos pasi ne fund te 90 minuteshit tabela elektronike e stadiumit ‘Olimpico’ tregonte rezultatin 4-0 per Juventusin, 4 gola aq sa edhe numri i letrave te koreografine e kuqezinjve.

Sfidanti.al