Mesi: Nuk mund ta përshkruaj lumturinë që ndjej!

Nuk dëshiron të merret me debatin e tifozëve se tashmë u zgjidh çështja e më të mirit të historisë, duke e nxjerrë atë përpara Maradonës, Peles apo Kristiano Ronaldos. Vetë Lionel Mesi dëshiron të shijojë momentin pas fitores në Kupën e Amerikës me Argjentinën, ndërsa fitoi trofeun e parë me kombëtaren. “Nuk arrij ta shpjegoj

Vazhdoni leximin →

Finalja e Kupës me 1 000 tifozë, Ministria zgjohet … ditën e ndeshjes!

Shqipëria është vendi i çudirave, dhe kjo nuk ishte aspak e vogël. Vetëm rreth 7 orë përpara finales së Kupës së Shqipërisë në “Arenën Air Albania”, Ministria e Shëndetësisë denjion të lajmërojë se lejon që në stadium të lejohen 1 000 spektatorë. Rreth orës 13:00, Federata Shqiptare e Futbollit publikoi lejen e dhënë nga autoritetet

Vazhdoni leximin →

Kolumbia mbetet pa Kupën e Amerikës së Jugut!

Autoritetet vendase kishin kërkuar që të kishte shtyrje të turneut të futbollit më të rëndësishëm të ekipeve kombëtare të kontinentit, por federata nuk pranoi. KONMEBOL iu përgjigj kërkesës së qeverisë kolumbiane se nuk janë mundësitë për të bërë një shtyrje të tillë për shkak të ndërthurjes së kalendareve të aktiviteteve të tjera të futbollit, ndërsa

Vazhdoni leximin →