Përveç Ibrës, shqetësimi më i madh i Milanit është Kesi!

Jetojmë kohë të vështira, dhe shumë klube në Itali e në Spanjë po vuajnë për paratë. Milani nuk bën përjashtim dhe kjo është arsyeja që mund ta humbasë njërin nga lojtarët më të rëndësishëm, Frenk Kesin. Nëse shqetësimi për Ibrahimoviçin ka të bëjë me dëmtimet e mundshme, me Kesin është çështje financiare, dhe palët duket

Vazhdoni leximin →

Milani merr Balo-Turenë, lumturohet me të riun Kerkez

Largimet ndoshta kanë përfunduar dhe tani vijnë përforcimet. Pas Olivie Zhirusë, Milani merr mbrojtësin Fode Balo-Ture, me kontratë deri në 2025. Kuqezinjtë interesohen edhe për sulmuesin e Kroacisë, Nikola Vlashiç, për të cilin thuhet se “ka qenë kapiten që në moshën 18 vjeç”. Trajneri Pioli ndërkaq kënaqet me adoleshentin Millosh Kerkez, që vjen nga ekipi

Vazhdoni leximin →