Maqedonia e ka peng me Shqipërinë, padurim për 8 shtatorin

Maqedonia ka publikuar listën për ndeshjet ndaj Izraelit dhe Shqipërisë, ku ka ftuar edhe katër shqiptarë Trajneri i Maqedonisë, Igor Angelovski ka ftuar katër lojtarë shqiptarë për dy ndeshjet e ardhsme ndaj Izraelit dhe Shqipërisë per te cilen ka thene: “Ua  kam kujtuar shpesh futbollisteve se si jemi mundur ne Tirane, ndaj mezi pres 8

Vazhdoni leximin →

Ezgjan Alioski te Lids Junajtidi? Tek Lugano fliste me gola…

Futbollisti me origjinë shqiptare, Ezgjan Alioski, që është një nga lojtarët kyç të përfaqësueses së Maqedonisë dhe që luan, aktualisht, me Luganon e Zvicrës, ku ai kaloi një sezon të shkëlqyer në kampionatin zviceran, është vënë në fokus të interesimit të disa klubeve, më saktë të dy klubeve, Atalantës së Bergamos që, sikurse thuhet, ka

Vazhdoni leximin →

Futbollisti shqiptar Alioski – në shenjëstër të klubeve të mëdha evropianë

Futbollisti me origjinë shqiptare nga Maqedonia, Ezgjan Alioski, vazhdon që të luajë shkëlqyeshëm në këtë sezon të kampionatit zviceran, duke u bërë, kështu, një nga lojtarët më të mirë të tij, dhe është pothuajse e sigurt se ai do të ndërrojë klub gjatë sezonit dimëror të ardhshëm të transferimeve. Sipas Dino Lambertit, trajnerit të Luganos,

Vazhdoni leximin →