Zhordi Alba largohet pas 11 viteve nga Barcelona

Është njëra nga legjendat e skuadrës dhe të klubit për të gjitha kohët. Zhordi Alba, i bashkuar me Barcelonën në 2012, ka vendosur të largohet madje pa përfunduar kontratën. Mbrojtësi i djathtë ka fituar disa tituj kampion me katalanasit, një Champions në 2015, si dhe mjaft trofe të tjerë në krah të yjeve si Mesi,

Vazhdoni leximin →

Alba, Buskets dhe Roberto, ulin rrogat me 25 për qind tek Barcelona

Presidenti Zhoan Laporta nuk mund të pësojë vetëm humbje, ndonëse ajo që ndodhi me Lionel Mesin është një katastrofë. Gjithsesi, “teqeja” vlen më shumë se “dervishët”, ndaj edhe tek Barcelona ka qenë edhe pas argjentinasit. Detyra e parë e Laportës ishte ulja e rrogave të lojtarëve për të rregulluar bilancin financiar të klubit. Lajmet janë

Vazhdoni leximin →

Alba: Vinisiusi si Mesi? Çfarë bëni kështu, o njerëz!

Futbollisti i ri (18 vjeç) brazilian, Vinisius Zhunior, shkëlqeu në ndeshjen mes Realit dhe Barcelonës (0-3) në kuadrin e Kupës së Mbretit, duke u kualifikuar për në finale të kësaj Kupe, ku klubi “mbretëror” do të ndeshet me Valencian. Vinisusi, në fakt, u krijoi shumë probleme mbrojtësve të klubit katalonjas, por, në fund të fundit,

Vazhdoni leximin →