Brighton, klubi unikal në organizim

Brighton po rezulton një nga klubet më të suksesshëm të merkatos në Agli ku falë shitjeve që ka arritur të bëjë vitet e fundit ka arkëtuar më shumë se 500 milionë dollarë por në të njëjtën kohë nuk e ka dobësuar aspak skuadrën që vazhdon të shkëlqejë në fushë me lojë e rezultate. Një nga

Vazhdoni leximin →

Tenis, Akademia Nadal dhe Federer shkëmbime batutash

Roxher Federer e Rafael Nadal janë protagonistë të një rivaliteti që ka ndezur botën e tenisit në shekullin e 21 me lojtarët që me kalimin e kohës janë shndërruar edhe në miq shumë të mirë. Por rrugët e 2 tenistëve më të mirë në botë mund të kryqëzohen edhe pas tërheqjes së tyre nga fushat

Vazhdoni leximin →

Ndodhi ajo që pritej, Mik Shumaher në Akademinë e Ferrarit

Mik Shumaher duket se do të ndjekë gjurmët e të atit, Mikael dhe bëhet pjesë e Ferrarit. piloti 19 vjecar, kampion Evrope në kampionatin e Formula 3 është zyrtarisht pjesë e Akademisë së Pilotëve të Ferrarit, lajm që u konfirmua nga vetë kjo shkollë nëpërmjet një komunikate për shtyp. Në komunikatën e Akademisë së skuderisë

Vazhdoni leximin →

Një foto e Mesit në dhomën e Akademisë së Man. Junajtidit

Nuk është një foto ku superylli i futbollit botëror ngre kupa apo trofe kolektivë e individualë. Është një foto krejt tjetër, të cilën drejtuesit e Akademisë së Mançester Junajtidit, e kanë quajtur të përshtatshme ta ngjisin në murin e dhomës së lojtarëve të tyre. Në këtë fotografi, Lionel Mesi shihet, në një dhomë zhveshjeje, duke

Vazhdoni leximin →