Çudirat e futbollit shqiptar nuk kanë fund. Kukësi shkarkon Hallaçin, Stavri Nica i zë vendin

Pas Stavri Nicës të pushuar nga Laçi një javë më parë, është radha e Rahman Hallaçit, ish-kapitenit dhe trajnerit të Kukësit që largohet nga posti drejtues. Edhe pse me një skuadër tërësisht të re dhe lojtarë që kanë ardhur në Kukës pas shumë muajve pa aktivitet, Rahmani tentoi të ndërtonte një skuadër që të mbante

Vazhdoni leximin →

Si në Superioren tonë…edhe në Itali kapen me gjykimin

Spanjolli i mesfushës së Lazio-s, Luis Alberto në fund të ndeshjes së fituar me Napolin ku shënoi edhe një gol spektakolar, nuk kursehet ndaj arbitrave që sipas tij kushtëzuan edhe sfidën e së shtunës në darkë. Sipas spanjollit, nuk mund që “xhaketat e zeza” ta kalojnë lehtë kur bëjnë gabime dhe ata duhen zëvendësuar me

Vazhdoni leximin →

Futbolli shqiptar nuk ndryshon. Arbitrja sulmohet në “vendin e krimit” të Kridens Metës…

Vendimet e kryesores Emanuela Rusta që në javën e dytë të Kategorisë Superiore janë bërë shkak për polemika në Rrogozhinë. Ndeshja Egnatia-Vllaznia u mbyll në barazim 2-2 ku gjatë gjithë sfidës ka pasur tension dhe polemika për vendime që sipas lojtarëve dhe tifozëve, kanë qenë të dyshimta. Në këtë mënyrë, në qëndër të akuzave ka

Vazhdoni leximin →

“Koka e prerë” e Nicës harrohet, Laçi gjen një trajner të ri

Lajmi po qarkullonte prej disa orësh por tashmë është zyrtare. Skerdi Bejzade ka marrë drejtimin e Laçit duke kompletuar kështu “çudinë” e parë të futbollit shqiptar. Ende pa u mbyllur plaga e Stavri Nicës që rikthehet në Kurbin sa herë skuadra është në vështirësi, drejtuesit e klubit kanë emëruar një emër të njohur. 48-vjeçari do

Vazhdoni leximin →

Komisioni i Disiplinës/ Pezullohet trajnerin e Egnatias, paralajmërohet Tirana dhe Vllaznia

Komisioni i Disiplinës ka publikuar vendimet në lidhje me javën hapëse të Abissnet Superiore. Bie në sy pezullimi me dy ndeshje të trajnerit të Egnatias, Edlir Tetova për provokim të tifozëve. Ndërkohë, janë paralajmëruar Tirana, Egnatia dhe Vllaznia për sjelljen e gabuar të tifozëve dhe në rast përsëritje atëherë do të ketë ndëshkime. 1. Zyrtari

Vazhdoni leximin →

Tirana mbetet me borxhe, Hasani e Daja presin paratë, përndryshe mendon…FSHF-ja

Tirana duhet të paguajë borxhet ndaj ish-lojtarëve të saj, një sindromë e vjetër që vazhdon të shkaktojë probleme për xhepat e presidencës e klubit. Të fundit në radhë janë dy ish-mesfushorë. Bardheblutë nuk i kanë shlyer deri në fund detyrimet që ka ndaj ish-mesfushorëve, Edon Hasani dhe Asion Daja e në këtë mënyrë urdhërohet që

Vazhdoni leximin →