Tirana, largohet Julian Ahmataj

Tirana shkarkon Julian Ahmatajn. Klubi bardheblu ka bërë lëvizjen më të fundit pas humbjes 2-1 në derbi përballë Partizanit të premten. Burime pranë klubit kryeqytetas konfirmojnë se Ahmataj është shkarkuar nga posti i trajnerit dhe se me shumë mundësi do t’i besohet roli i drejtorit teknik. Sipas këtyre burimeve, momentalisht po diskutohet për emrin e

Vazhdoni leximin →

Partizani-Tirana, derbi në shifra

Tirana e Partizani do të zbresin në fushë për herë të 202, mes sfidave të luajtura në tre kompeticionet zyrtare. Nuk ka rëndësi nëse është në fushën e bardhebluve, apo të të kuqve (përveç numrit të tifozërive respektive), sepse që nga viti 2019 ndeshja luhet në Arena Kombëtare. Dy kryeqytetaset e gjejnë veten duke ndjekur

Vazhdoni leximin →

Koha po mbaron për Skënderbeun

Skënderbeu do të presë në shtëpi skuadrën e Kukësit, me korçarët që kanë kthyer fokusin tashmë te dueli me verilindorët. Sfidë kjo që do të luhet ditën e dielë në orën 17:00 dhe që është i vlefshëm për javën e 23-të të Superiores. Korçarët në 5 ndeshjet  fundit kanë arritur të marrin vetëm 1 fitore

Vazhdoni leximin →

Tirana pa merkato…një katastrofë

Si rrallë herë më parë, Tirana mbyll merkaton e janarit pa asnjë blerje. Bardheblutë janë të penalizuar nga FIFA e cila i ka bllokuar merkaton për shkak të borxheve të papaguara ndaj ish-sulmuesit Tim Vayrinen. Hera e fundit kur kryeqytetasit nuk kanë zhvilluar merkato në janar ishte në periudhën më të errët të historisë së

Vazhdoni leximin →

Egnatia me sulm titulli

Egnatia po kryeson me plot meritë Superioren pas 21 javësh, teksa ka grumbulluar 46 pikë, 10 më tepër se Partizani ndjekësi më i afërt. Skuadra nga Rrogozhina ka krijuar një diferencë të konsiderueshme me ndjekësit dhe me shumë gjasa do të jetë e para skuadër që do të garantojë “final4”. Të besuarit e Edilir Tetovës

Vazhdoni leximin →