Përse lojtarët e Bajernit nuk shkojnë mirë me trajnerët?!

Janë mediat bavareze që theksojnë një gjë të tillë, e cila duket se është e përgjithshme. Siç shkruajnë gazetat në Mynih, futbollistët janë gjithmonë të pakënaqur me njerëzit e stolit dhe kjo duket se ka një arsye, e kjo arsye është kritika e përhershme që trajnerët bëjnë ndaj tyre. Këto komente bëhen pikërisht tani kur Bajerni është në prag të humbjes së titullit për herë të parë pas 10 viteve. “Jo më kot ky klub cilësohet FC Hollivud”, – shkruhet nga mediat.

Sfidanti.al