Mediat angleze thonë se nuk ka miqësi tek Çelsi

Nëse nuk krijohet fryma e skuadrës, është e kotë të luash futboll apo çfarëdo sporti tjetër. Tek Çelsi duket se është pikërisht kjo gjendje, ndërsa mediat angleze shkruajnë se ka pasur debate mes lojtarëve blu që ishin në stol gjatë ndeshjes ndaj Arsenalit. “Deili Meil” shkruan se problemet që ka Çelsi nuk mund t’i zgjidhin

Vazhdoni leximin →

Silvinjo flet për taktikën, por a do t’i ketë dot lojtarët polivalentë që kërkon?!

Këto kohë janë lënë pas dhe ambicia sot është tjetër. Një futbollist inteligjent dhe ambicioz dëshiron padyshim të shkëlqejë edhe si trajner dhe këtë synon edhe tekniku i ri i Shqipërisë, Silvinjo. Pak ditë pas prezantimit në Tiranë, braziliani 48-vjeçar, ka treguar në një media të rëndësishme teknike të trajningut sesi dëshiron ai ta luajë

Vazhdoni leximin →