Rangers, sanksionohen 5 lojtarë për një festë gjatë izolimit

Pesë futbollistë te Rangers janë ndëshkuar me 6 ndeshje pezullim pasi morën pjesë në një festë në kundërshtim me masat kufizuese anticovid në muajin shkurt.Lajmi u konfirmua nga Federata Skoceze e Futbollit. Futbollistët e pezulluar janë Bongani Zungu, Nathan Patterson, Calvin Bassey, Dapo Mebude dhe  Brian Kinner, të cilët edhe u gjobitën Këta lojtarë që

Vazhdoni leximin →

Covid-19 lë Brugge pa trajner dhe 3 lojtarë në ndeshjen e Europa League ndaj Dinamos së Kievit

Covid-19 ka mbërthyer futbollin belg e më konkretisht Club Brugge. Te ky I fundit tre lojtarë dhe stafi teknik kanë rezultuar pozitivë me coronavirus vetëm pak ditë përpara ndeshjes me  Dinamon e Kievit në Ukrainë për 1/16 e finaleve të Europa League. Vetë klubi belg konfirmoi gjithcka teksa bëri të ditur se kanë rezultuar të

Vazhdoni leximin →