Kategoria Superiore, zhytet Dinamo dhe mbetet pa trajner, Kukësi tregon karakter

Dinamo në rënie të lirë ndërsa Kukësi gjen shpëtim në shtëpi dhe siguron një ekujlibër interesant që mund ta bëjë garën për mbijetesën shumë të luftuar. Verilindorët kaluan 1-0 Laçin ndërsa Dinamo City e ktheu në dramë sfidën e Elbasanit kundër Teutës ku pësoi tre gola në pjesën e dytë dhe doli sërish pa pikë. Kjo humbje detyroi edhe trajnerin italian Luigi di Biagio i cili ka njoftuar dorëheqjen pas disfatës.

Teuta dhe Kukësi kanë bërë hapa të rëndësishme, duke u shkëputur nga Dinamo që tashmë mbetet e vetme në fund në mbyllje të sfidave të sotme. Klasifiki i zonës së ftohtë shikon Dinamon të shkëputur ndërsa Kukësi, Teuta, Erzeni e tashmë edhe Skënderbeu janë në të njëjtat ujëra. Të hënën luhën ndeshjet Tirana-Egnatia dhe Erzeni-Partizani.

sfidanti.al