Ivan Gvozdenovic është njeriu i momentit, klubi i Skënderbeut i bën dhuratën e veçantë

Siguroi ngjitjen në Superiore dhe tashmë po drejton skuadrën edhe në elitë e madje me shumë sukses. Pikë të plota pas dy ndeshjeve të para në stolin korçar, Ivan Gvozdenovic ka plotësuar çdo pritshmëri e madje i ka kaluar. Drejtuesit më të lartë të “Ujqërve” i ofruan rinovimin e kontratës që do të skadojë në

Vazhdoni leximin →

Partizani, një hap larg titullit në volejboll për femra!

Korçaret ndoshta ishin cilësuar favorite në prag të sfidës, por tashmë realiteti ka ndryshuar. Është Partizani që kryeson në serinë finale të plej ofit në volejboll për femra, duke arritur një sukses të vështirë, por të merituar në kryeqytet ndaj Skënderbeut. Vajzat kryeqytetase fituan setin e parë 25-23, por pastaj ekipi mik reagoi. Skënderbeu fitoi

Vazhdoni leximin →