Dinamo City rikthehet në kryeqytet

Ndeshja e prapambetur nga java e 27-të e kampionatit mes Dinamos dhe Teutës do të zhvillohet në stadiumin “Air Albania”, në orën 18:00. Blutë janë ekipi organizator dhe kishin kërkuar që ndeshja të luhet në kryeqytet dhe jo në Durrës, ku ata luajnë si pritës. Duke qenë se Teuta është kthyer tashmë në një rival

Vazhdoni leximin →

Vesel Limaj rikthehet në Shqipëri

Vesel Limaj rikthehet në Shqipëri, ku është bashkuar me klubin e Dinamos. mesfushori 27-vjeçar ka kaluar në formë huazimi te Dinamo, duke u larguar momentalisht nga Ballkani dhe Kosova. Limaj e njeh mirë kampionatin shqiptar, ndërsa më herët ka luajtur me klube si Tirana, Kukësi dhe Bylis. Mesfushori u largua nga Shqipëria më 30 janar

Vazhdoni leximin →

Gola në rritje, besim në zbritje…

22 gola në 5 ndeshje, mesatarisht 4.5 për një sfidë, bollëk në një javë ku të gjithë kanë vendosur vulën në portën e kundërshtarit. Deri këtu nuk është aspak e çuditshme pasi futbolli është loja më popullore pikërisht falë golave dhe emocioneve që dhuron topi në rrjetë, por kur sferën e shtyjnë me telekomandë, atëherë

Vazhdoni leximin →

Dinamo huazon mesfushorin Blendi Krasniqi

U afrua gjatë merkatos së verës tek skuadra e Dinamos, por Blendi Krasniqi nuk ka arritur të gjejë shumë hapësira në formacion, prandaj klubi ka vendosur që ta huazojë në Kosovë te skuadra e Gjilanit. Mesfushori 19-vjeçar është aktivizuar në vetëm 8 takime këtë sezon me fanellën e “bluve” në kampionat. Krasniqi rikthehet te skuadra e

Vazhdoni leximin →

Dinamo City ngelet thatë, Manchester City krijon akademinë e vet

Nuk ka Dinamo “satelit” të Universit City sepse Manchester City nuk ka afruar klubin kryeqytetas në “galaktikën” e vet duke e nisur gjithçka nga fillimi. Projekti i nisur për t’i shndërruar 18-herë Kampionët e Shqipërisë në një satelit të Manchester City-t me vendndodhje në Durrës dhe me emërtimin “Dinamo City”, nuk do të realizohet. Në

Vazhdoni leximin →

Kilian Çuni është zyrtarisht lojtari më i ri i Dinamo City

Dinamo City vazhdon që të përforcojë organikën në dispozicion të trajnerit Mehmeti në prag të rifillimit të kampionatit. “Blutë” kanë zyrtarizuar ditën e sotme afrimin e mbrojtësit Kilian Çuni. 24-vjeçari, që së fundmi është aktivizuar me Eintracht Karlsfeld në Gjermani, ka firmosur me Dinamo City një kontratë 1 vit e gjysmë me opsion rinovimi. “Ditën e

Vazhdoni leximin →