Sezon i ri, halle të vjetra. Në kohën e Jorgjit të Champions League, Kukësi ka kritika…

Dy javë pas lumit të kritikave ndaj arbitres Antoneta Rusta që edhe pse femër nuk i zbuti shpirtrat e shkodranëve dhe shijakasve dhe vetëm pak orë pas arritjes spektakolare për emërimin e Enea Jorgjit në një fazë grupesh të Champions League, arbitrat shqiptarë vazhdojnë të mos gjejnë paqe. Kukësi ka shënjestruar arbitrin e kolegjumit të

Vazhdoni leximin →

Çudirat e futbollit shqiptar nuk kanë fund. Kukësi shkarkon Hallaçin, Stavri Nica i zë vendin

Pas Stavri Nicës të pushuar nga Laçi një javë më parë, është radha e Rahman Hallaçit, ish-kapitenit dhe trajnerit të Kukësit që largohet nga posti drejtues. Edhe pse me një skuadër tërësisht të re dhe lojtarë që kanë ardhur në Kukës pas shumë muajve pa aktivitet, Rahmani tentoi të ndërtonte një skuadër që të mbante

Vazhdoni leximin →

Vllaznia e nis vrullshëm, “kuqeblutë” mundin Kukësin në “Loro Boriçi”

Vllaznia ka nisur me një fitore këtë edicion të Superiores, duke mundur në shtëpi Kukësit me shifrat 3-1. Ka qenë një fitore bindës për shkodranët, që kanë dominuar sfidën, teksa kanë krijuar më shumë se miqtë të cilët shfaqën vështirësi. Shkodranët ia dolën të shënonin të parët me Stojanoviç, por më pas u goditën shpejt

Vazhdoni leximin →

Kukësi “pikadë” drejt Kategorisë së Parë, kur e braktisin edhe tifozët …!

Trajneri Rrahman Hallaçi deklaroi pas humbjes së radhës se “nuk më erdhi mirë që pashë shumë tifozë shijakas në stadium”. Kjo duhet nënkuptuar si një kritikë për tifozët vendas, që mesa duket ishin tepër të paktë në “Arenën e Kukësit” në ndeshjen e sotme të Superligës. Humbja 0-2 u duk rrjedhojë llogjike e asaj që

Vazhdoni leximin →