Barazim 2-2 me gola të bukur në Kukësi-Tirana, Partizani në krye të Superligës!

Një nga ndeshjet më të bukura të sezonit. Një Kukësi-Tirana është shpesh reklamë për futbollin, qoftë edhe për atë shqiptar, veçse këtë herë ishte një nga përballjet më spektakolare të viteve të fundit. Përfundoi 2-2 dueli i Superligës në “Elbasan Arena”, që nuk i bëri punë asnjërës prej skuadrave, por që kënaqi ata që e

Vazhdoni leximin →

Kukësi, nga sfilata e trajnerëve, tek futbollistë “markë” që shitën vetëm imazhin

Kukësi është laguar edhe nga Kupa e Shqipërisë, duke shënuar kështu ndoshta dështimin më të kushtueshëm të një sezoni futbollistik në Shqipëri. Strategjia e klubit që ka shënuar një dekadë suksesi spektakolar, kohët e fundit u kthye në një shpikje autentike dhe meqenëse askush nuk e kuptoi se çfarë po ndodhte, atëherë gjithçka shkoi si

Vazhdoni leximin →

Partizani mund Kukësin dhe i afrohet Vllaznisë, ka edhe luksin për “Fair Play”!

Pak javë më parë diferenca ishte 9 pikë, ndërsa tani është shumë më pak. Partizani, i cilësuar gjithnjë e më shumë si pretendenti kryesor për titull në Superligë, arriti një fitore të madhe në “Elbasan Arena” duke mundur Kukësin në një duel direkt prej rivalësh, e duke qenë shumë pranë Vllaznisë kryesuese. Një përballje që

Vazhdoni leximin →

Kastrioti “i nxin jetën” Kukësit në Shkodër, humbja e parë për Mirel Josën!

Fituan dhe padyshim që e merituan. Mund të cilësohet çudi që Kastrioti të mundë Kukësin, veçse ky është realiteti i Superligës, me krutanët që kanë ditur më herët të mposhtin edhe Partizanin apo t’i marrin pikë Tiranës. Përfundoi 1-0 në Shkodër, në stadiumin “Loro Boriçi” që teorikisht ishte shtëpia e kuksianëve, dhe ku u rrezikua

Vazhdoni leximin →