Egnatia “vjedh” kryelajmin e Superligës, mbi Teutën, Kukësin e Vllaznisë

Ishte një ditë kampionati ku, përveç derbit të kryeqytetit, flitej shumë për përballjen në Shkodër, Vllaznia-Kukësi, por edhe për shansin e Teutës me trajnerin e rikthyer Edi Martini, për të marrë një fitore që konsiderohej e lehtë. Gjithsesi, ndërsa derbi nisi më vonë, kreun e vendit e mori Egnatia e Rrogozhinës. Ekipi modest që erdhi

Vazhdoni leximin →

Vazhdon kryengritja e Teutës dhe Partizanit ndaj FSHF-së kundër … Koço Kokëdhimës!

Kanë kundërshtuar që në fillim, dhe vazhdojnë ta bëjnë. Partizani e Teuta janë gjobitur sërish nga Komisioni i Disiplinës në Federatën Shqiptare të Futbollit, sepse nuk kanë vendosur në fanelë emrin e kompanisë Abisnet që ka blerë të drejtën e emrit të Superligës. Disiplina vendosi dyfishimin e gjobës në 100 000 lekë për secilin klub,

Vazhdoni leximin →