Laçi vazhdon në Superiore

120 minuta lojë për të zgjidhur enigmën, skuadrën e fundit që do të luajë në sezonin e ardhshëm në Superiore: është Laçi. Në stadiumin e Laçit, në finalen e play-out-it, kurbinasit kanë arritur të triumfojnë me rezultatin 3-1 përballë Flamurtarit. Sfida u zhbllokua në fundin e pjesës së parë nga një gol i brazilianit Melo,

Vazhdoni leximin →

Çfarë po ndodh me Vllazninë dhe Skënderbeun?

Pas pushimit të imponuar nga Kombëtarja, Vllaznia dhe Skënderbeu duket se nuk janë rikthyer në fushën e lojës pasi vijonë të regjistrojnë rezultate jo shumë pozitive. Në ndeshjet e së shtunës, Laçi përmbys Vllazninë në “Loro Boriçi”, ndërkohë që fiton në transfertë edhe Teuta. Bardhezinjtë e Armando Cungut triumfuan 1-2 përballë kuqebluve shkodranë, duke regjistruar

Vazhdoni leximin →

Laçi largon Josën dhe afron Cungun

Humbja e fundit në shtëpi përballë Skënderbeut, duket se nuk është pritur mirë nga drejtuesit e Laçit, që kanë vendosur që të ndërpresin bashkëpunimin me trajnerin Mirel Josa. Skuadra kurbinase nuk fiton në kampionat prej 6 javësh dhe për rrjedhojë ka zbritur në zonën e ulët të renditjes. Duket se drejtuesit e klubit kanë vendosur

Vazhdoni leximin →

Egnatia shkëlqen edhe në Kupë, Vllaznia jo

Kanë përfunduar 2 takimet e vlefshme për çerekfinalet e Kupës së Shqipërisë. Erzeni ka fituar 2-1 përballë Vllaznisë në Rrogozhinë, duke hedhur një hap drejt kualifikimit në fazën tjetër të turneut. Pjesa e parë është mbyllur në barazim pa gola, ndonëse nuk kanë munguar rastet për shënim në të dyja kampet. Shijakasit kalojnë në avantazh

Vazhdoni leximin →

Shqiptarët protagonistë te Sparta e Pragës

Sulmuesi shqiptar, Indrit Tuci, debutoi ditën e djeshme me fanellën e Spartës së Pragës në duelin miqësor ndaj Kopenhagen, ku skuadra e tij triumfoi me rezultatin e pastër 2-0. Para sfidës pati një prezantim special për lojtarët e afruar në merkaton e janarit, teksa pjesmarrja në stadiumin e Spartës ishte e lartë. Protagonist në këtë

Vazhdoni leximin →

Java e 13 na dha dy përgjigje shtesë

Skënderbeu nuk do të luftojë për mbijetesën ndërsa Vllaznia do të përjetojë një sezon tjetër me shumë pasiguri. Janë këto përgjigjet e fundit që na dha java e 13 e Kategorisë Superiore ku shkodranët humbën një mundësi tjetër për t’u rikthyer në vallen katërshe të skuadrave më të mira ndërsa Laçi ruajti status quo-në e

Vazhdoni leximin →