“Kur lëshohet ..nuk ka Zot për ta ndalur Vavrinkën” –

Publiku zviceran vuajti bashkë me tenistin e saj, Stan Vavrinka edhe pse, më e rëndësishmja, ishte kthimi tek fitorja. Kampioni zviceran i US- Open  ka pritur 1817 ditë në turneun në salla të mbyllura të Bazelit për të mundur  Marko Kiudinelin. Në rrugëtimin e tij, të enjten, Stanisllavi do të përballet me Donald Youang, ish-shpresën

Vazhdoni leximin →

Do të luajë me Kosovën? Dhimbje koke në Serbi

Tifozët serbë vazhdojnë ta përjetojnë rëndë faktin se njëri prej basketbollistëve më të mirë në Evropë, amerikani Justin Doellman ka vendosur të luajë për Kosovën. Lojtari i krahut, Doellman ka luajtur në pesë prej gjashtë ndeshjeve të Kosovës në eliminatoret për “Eurobasket 2017”, që u luajtën në ditën e fundit të gushtit dhe gjatë shtatorit,

Vazhdoni leximin →

 Kuznjecova pret bishtin e flokëve dhe fiton ndeshjen!

Duke qenë një brejk mbrapa në setin e fundit në ndeshjen kundër tenistes Agnjeshka Radvanjska, ndërsa ishte, ndërkohë, edhe e cfilitur deri në maksimum, tenisistja ruse, Svjetllana Kuznjecova u ul në stolin e vet, nxori nga çanta e saj gërsherët dhe bëri “lëvizjen e ndeshjes” – preu bishtin e flokëve të saj dhë që, atëkohë,

Vazhdoni leximin →

Fillon slalomi gjigand, Pinturo thyen kampionin absolut

Skiatori francez Aleksis Pinturo, me kohën 1’04”38 kryeson pas turit së parë të slalomit gjigand, që u zhvillua në Soelden të Austrisë. Kjo është edhe gara e hapjes e sezonit 2016-2017 e kupës së Botës. Kohën e dytë, me 17 të qindat më shumë e arriti kampioni absolut, austriaku Marcel Hirsher, i cili është edhe

Vazhdoni leximin →