Shumaher Jr ‘i zgjidhur nga zinxhiret’; fiton dhe garen 2 ne Nurburgring

Mik Shumaher eshte i papermbajtshem. Djali adoleshent i legjendes se Formula 1 Mikael Shumaher shenoi nje tjeter sukses kete fundjave ne Nurburgring duke fituar edhe garen e dyte te ketij Cmimi te Madh, ndalese e kampionatit Euro F3 duke perseritur fitoren e se shtunes.

Shumaher Jr e dominoi totalisht kete gare duke lene pas ne vendinne dyte Robert Shvarcman ndersa i treti u rendit piloti qe kryeson klasifikimin Daniel Tiktum.

Ky i fundit duket se nuk do ta mbaje edhe per shume kohe kete vend te pare duke qene se Shumaher Jr e ka ngushtuar ndjeshem diferencen e pikeve me te duke e cuar ate ne vetem 16 pike.

Sfidanti.al