F1, Alonso, zyrtarisht pilot i Renault duke nisur nga 2021

Tani është zyrtare; Fernando Alonso do të kthehet në Formula 1. Pas largimit të tij në fund të sezonit 2018, piloti spanjoll vendosi të kthehet në këtë kampionat duke nisur nga sezoni i ardhshëm dhe këtë do ta bëjë me skuadrën e Renault. Te skuderia franceze, Fernando Alonso do të zëvendësojë Daniel Ricciardon që do

Vazhdoni leximin →

Formula E, zyrtarizohet kalendari i kampionatit

Do të jetë Berlini qyteti që do të presë fazën finale të sezonit në Botërorin e Formula E. Kampionati i makinave elektrike do të zhvillojë në muajin gusht garat e fundit të sezonit 2019/2020 që u pezullua për shkak të pandemisë coronavirus. Programi i garave  u zyrtarizua pasi mori edhe miratimin e Federatës Ndërkombëtare të

Vazhdoni leximin →

Anceloti kthehet në Premier League, zyrtarisht te Evertoni

Mungonte vetëm zyrtarizimi dhe ai erdhi; Karlo Anceloti është trajneri i ri i evertonit. ish tekniku i Napolit firmosi me klubin nga Liverpuli një kontrapër 4 vjet e gjysmë deri në vitin 2024. Evertoni konfirmoi gjithcka nëpërmjet faqes së internetit dhe platformave të saj në rrjetet sociale teksa e përkufizon Ancelottin si një prej trajnerëve

Vazhdoni leximin →

Bëhet zyrtare, Mikel Arteta, trajneri I ri I Arsenalit

Tani është zyrtare, Mikel Arteta është trajneri I ri Arsenalit duke zëvendësuar Unai Emeri që u shkarkua në 29 nëntor, ndërkohë që deri tani ai ishte në rolin e asistentit të Pep Guardiolës te Mancester Siti.Vetë klubi londinez komunikoi caktimin e spanjollit në pankinën e Topcinjve me Artetën që do të jetë në këtë detyrë

Vazhdoni leximin →