Klaudio Markizio tërhiqet: Nuk jepja dot më atë që doja

Ashtu sic ishte paralajmëruar, Klaudio Markizio e mbyll me futbollin e luajtur. Mesfushori italian tashmë në moshën 33 vjecare zyrtarizoi tërheqjen nga fushat e lojës nëpërmjet një konference për shtyp në Allianz Stadium. ‘Doja të bëja këtë njoftim në shtëpinë time, ku kam përjetuar momente të paharrueshme-tha Markizio për të cilin ky ishte një vendim

Vazhdoni leximin →

Bëhet zyrtare, Dani Sebajos kalon te Arsenali

Pas një Evropiani fantastik me Spanjën e U21, emri i Dani Sebajos u lakua tek shumë klube evropiane mes të cilëve ishte edhe Milani. Kështu që spanjollit i duhej të bënte një zgjedhje dhe në fund ai e bëri një gjë të tillë duke iu dhënë fund zërave të merkatos Skuadra që fitoi garën për

Vazhdoni leximin →

Është zyrtare; në 2020 Formula 1 shkon edhe në Vietnam

Tani është zyrtare; Vietnami do të presë një garë të Formula 1 në vitin 2020. Ishin presidenti i Liberty Medias, Çejs Keri dhe Vingroup, kompania promovuese e pistës së Hanoit, që e konfirmuan këtë lajm që po qarkullonte prej muajsh në media. Mësohet se Cmimi i madh i vietnamit mendohet që të zhvillohet në muajin

Vazhdoni leximin →