Riberi humbet toruan, shtyn dhe gjuan me shpullë gazetarin

Ka tension në shtëpinë e Bajernit të Mynihut. Pas humbjes në Klasiken e Bundesligës me Borusian e Dortmundit që con në 7 disavantazhin e bavarezëve kundrejt verdhezinjve që janë në krye të renditjes, Frank Riberi u bë protagonist i një gjesti vërtet të shëmtuar. sipas të përditshmes ‘Bild’ , sulmuesi gjuajti me shpullë dhe shtyu

Vazhdoni leximin →

Pogba-Murinjo, sherri vazhdon; kush do te dale i fituar?

Zënka mes Pol Pogbasë dhe Zhoze Murinjo ka shkruar një kapitull tjetër dhe kjo ka ndodhur pas përfundimit të ndeshjes mes Mancester Junajtid dhe Ulvërhemptonin e mbyllur 1-1 me mesfushorin francez që nuk i kurseu aspak kritikat për mënyrën e lojës së aplikuar nga skuadra e tij. Sipas tabloidit britanik ‘the Sun’ Pogba dhe Murinjo

Vazhdoni leximin →

Kush është zot në fushë, trajneri Emeri apo sulmuesi  Nejmar?

Në prag të ndeshjes derbi së PSZH-së me Olimpikun e Marsejës në kampionatin francez, në një nga seancat stërvitore të fundit, ndodhi një incident, sidoqoftë, i vogël, por tregues, një zënkë verbale mes trajnerit Unai Emeri dhe Nejmarit. Sikurse njofton “L’Ekip”, duke u mbështetur te një dëshmitar i pranishëm në stërvitje, Nejmari protestoi gjatë stërvitjes,

Vazhdoni leximin →