Dortmundi ngacmon Obamejangun: Ai e sheh Championsin në TV!

Padyshim është thënë në formë shakaje, veçse ishte edhe një lloj “shigjetimi”. Shefi ekzekutiv i Dortmundit, Hans-Joakim Vacke, ngacmoi ish-lojtarin e ekipit të tij, Pjer-Emerik Obamejang, që sot luan për Arsenalin. “Obamejangu ndoshta ndihet shumë mirë tek Arsenali për llogarinë që ka në bankë, – tha Vacke për “Zydojçe Cajtung”, – por, të mërkurave ai

Vazhdoni leximin →

Bosi i Dortmundit, Vacke, kilet e humbura dhe shpërfillja e Bajernit

Në tribunën VIP të “Signal Iduna Parkut” është ulur që kur stadiumi quhej “Vestfalenshtadion”, dhe gjithnjë është dredhur nga emocionet që i jepnin ndeshjet e Dortmundit. Hans-Joakim Vacke është një nga shefat ekzekutivë më sensibël të futbollit gjerman, dhe ndoshta edhe të atij europian, aq sa i ndjen ndeshjet më shumë sesa futbollistët. “Në çdo

Vazhdoni leximin →