Napoli, Gattuso sulmon: Nuk jam zënë me skuadrën

Napoli të enjten do të luajë me Rijekën në Europa League dhe trajneri i tij, Gennaro Gattuso shfaqet i karikuar si gjithnjë. ‘Mund të bëjmë më mirë, e dimë, por rrugëtimi që kemi nisur më pëlqen-tha Gattuso-por paskla qenë dikush që mendonte se mund të grumbullonim 130 pikë’. Ditët e fundit në median italiane u

Vazhdoni leximin →

Interi ndalet nga Atalanta, Antonio Konte sulmon kritikët!

Fitoret nuk po vijnë, kritikat po shtohen, por Antonio Konte është si një “kundërpedal”, sa më shumë ta sulmosh, aq më agresiv bëhet. Trajneri i Interit mbrojti dhe vlerësoi ekipin e tij pas barazimit 1-1 në fushën e Atalantës, në një ndeshje që për hir të së vërtetës ishte e vështirësisë së lartë. Bergamaskët janë

Vazhdoni leximin →

Virologu, ironizon Ronaldon: Mirësevjen mes virologëve, do na duhesh në ndeshjen e minifutbollit me okulistët

Cristiano Ronaldo bën që të shpërthejnë polemikat në Itali. Ylli portugez i Juventusit, që në testet e radhës rezultoi sërish pozitiv me Covid 19,  iu drejtua rrjeteve sociale duke bërë edhe një gafë. Në një postim të tij në Twitter Ronaldo tha se ndihej mirë, ndërsa në një koment në Instagram shtoi se tampon ishte

Vazhdoni leximin →

Agjenti i Van de Beek sulmon Manchester United

Agjenti i Donny Van De Beek, Sjaak Swart indinjohet me Manchester United.Arsyeja është se holandezi në dy ndeshjet e tij të para në Premier League është aktivizuar si zëvendësues. ‘Unë nuk do ta bëja, të aktivizoja  lojtarin për vetëm minuta-tha Seart  duke ou referuar zëvendësimit të  Van de beek me Martial-në kushte normale ndeshja me

Vazhdoni leximin →