Guardiola sulmon FIFA dhe UEFA: Vranë futbollistët

Pep Guardiola ndërmerr një sulm të ashpër kundër organizmave më të lartë të futbollit evropian dhe atij Botëror, UEFA dhe FIFA [ër shkak të kalendarit të ngjeshur të këtij sezoni futbollistik ‘UEFA dhe FIFA i kanë vrarë futbollistët sepse  kjo është me të vërtetë e tepërt-tha trajneri i Manchester City-nuk ka asnjë futbollist që të

Vazhdoni leximin →

Gorecka kujton fjalët e Fric Valterit: Futbollistët, ministra të jashtëm me pantallona të shkurtra!

Kjo gjë ndodhi ndërsa ai sulmoi njërën nga partitë politike në Gjermani, me inicialet AFD, e cila vlerësohet si e të djathtës më të skajshme sesa normaliteti këto kohë. Leon Gorecka, futbollisti i Bajernit, e sulmoi Alternativën për Gjermaninë (AFD) duke gjykuar se ajo është sjellë shumë keq gjatë kohës së koronavirusit, duke e hedhur

Vazhdoni leximin →

Napoli, Gattuso sulmon: Nuk jam zënë me skuadrën

Napoli të enjten do të luajë me Rijekën në Europa League dhe trajneri i tij, Gennaro Gattuso shfaqet i karikuar si gjithnjë. ‘Mund të bëjmë më mirë, e dimë, por rrugëtimi që kemi nisur më pëlqen-tha Gattuso-por paskla qenë dikush që mendonte se mund të grumbullonim 130 pikë’. Ditët e fundit në median italiane u

Vazhdoni leximin →

Interi ndalet nga Atalanta, Antonio Konte sulmon kritikët!

Fitoret nuk po vijnë, kritikat po shtohen, por Antonio Konte është si një “kundërpedal”, sa më shumë ta sulmosh, aq më agresiv bëhet. Trajneri i Interit mbrojti dhe vlerësoi ekipin e tij pas barazimit 1-1 në fushën e Atalantës, në një ndeshje që për hir të së vërtetës ishte e vështirësisë së lartë. Bergamaskët janë

Vazhdoni leximin →