Derbi katalanas; Messi e Suarez do jenë në Barcelona-Espanjol

Pak nga pak dyshimet për praninë e Lionel Messit e Luis Suarez në derbin e Katalunjës mes Barcelonës dhe Espanjolit po fashiten. Sulmuesi argjentinas këtë të mërkurë është bashkuar me pjesën tjetër të skuadrës pasi qëndroi 4 ditë pushim duke treguar se problemet e tij fizike që e penguan të luajë në miqësoren me Marokun

Vazhdoni leximin →

Barça gjen pasardhësin e Suarezit, por ka frikë nga rivalët

Identifikimi është bërë, madje është arritur edhe një marrëveshje. “Frankfurter Algemajne Cajtung”, gazeta e Frankfurtit, hedh dritë mbi operacionin më të fundit të Barcelonës për të gjetur pasardhësin e Luis Suarezit, dhe ky qenka sulmuesi i Ajntrahtit, Luka Joviç. Serbi 21-vjeçar nuk pritet të jetë aq i kushtueshëm sa shumë futbollistë me emër më të

Vazhdoni leximin →

Nervozizmi bën të veten: Pike dhe Suarez përplasen me fjalë!

Barcelona pësoi, si rrallë herë, plot katër gola në ndeshjen e fundit të La Ligës ndaj Betisit që fitoi 3-4 në “Kamp Nou”. Ajo që ndodhi në këtë stadium legjendar, nuk la indiferentë shumë tifozë që ndoqën këtë ndeshje shumë eksituese, ndërkohë që humbja e dhimbshme shkatoi trazira edhe në radhët e Barcelonës mbas vërshëllimës

Vazhdoni leximin →

Ky nuk është më Reali, por jo të gjitha fajet i ka Lopetegi

Mbas humbjes shkatërrimtare 5-1 nga Barcelona, ishte e qartë se trajnerin e Realit të Madridit, Hulen Lopetegi, e “mori lumi”, por, sidoqoftë, fjalët e një prej futbollistëve më të mirë të Realit, Isko, që doli në mbrojtje të Lopetegit, marrin një peshë të re, sepse klubi “mbretëror” nuk humbi në “Kamp Nou” vetëm për shkak

Vazhdoni leximin →