Luis Suarez: Një fitore për ata nuk më vlerësuan

I ishin mbushur sytë me lot në përfundim të një sezoni tepër rraskapitës, tepër të vështirë, për të cilin deklaroi se nuk ishte përgatitur për të vuajtur aq shumë. Gjithsesi, pas dimrit vjen pranvera dhe për Luis Suarezin e Atletikon e Madridit kjo ndodhi në mënyrën më të mirë të mundshme, me fitoren e titullit

Vazhdoni leximin →

A mundet vërtet Liverpuli ta kthejë Luis Suarezin?

Një 34-vjeçar nuk është aspak pjesë e projekteve tipike të Jurgen Klopit. Trajneri i Liverpulit nuk ka dëshirë të ketë futbollistë shumë të vjetër në ekip, sepse futbolli i tij “bërthamor” kërkon shumë energji. A mund të ketë rezerva në “bateri” Luis Suarezi që sot është 34 vjeç dhe që Barcelona e largoi sepse trajneri

Vazhdoni leximin →

Cështja Suarez, Prokuroria: Juventus e dinte për hetimet

‘Janë krijuar dyshime të bazuara se përfaqësuesit e Juventusit  që në periudhën 8-14 shtëtor për këtë procediment dhe aktivitet teknik-kjo frazë e shkruar nga kryeprokurori i Perugias Raffaele Cantone dhe prokurorët Abbriti e Mocetti duke bërë të dukshëm dyshimin që deri tani qëndronte i fshehur; Juventus hoqi dorë nga  ideja e blerjes së Luis Suarez

Vazhdoni leximin →