Luis Suarez gati për t’u larguar përgjithmonë nga futbolli

Njëri nga sulmuesit më të mirë të kohëve moderne mund të largohet nga futbolli aktiv së shpejti. Luis Suarez ka sugjeruar se ai është afër largimit final pasi ish-ylli i Liverpoolit dhe Barcelonës luajti ndeshjen e tij të fundit për ekipin brazilian Gremio mbrëmjen e së dielës. 36-vjeçari njoftoi largimin nga klubi javën e kaluar dhe tani është lojtar i lirë.

Suarez bëri atë që ka bërë gjithmonë, shënoi golin e vetëm në fitoren me rezultat 1-0 ndaj Vasco da Gamas. Ai është lidhur me një kalim në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, më saktësisht tek Inter Miami ku do të ribashkohej me ish-bashkëlojtarët e Barcelonës dhe mikun e tij të ngushtë Leo Messin, por komentet e Suarez kanë bërë që të mendohet se ky mund të jetë fundi i rrugëtimit të tij sa i përket të luajturit futboll profesional.

sfidanti.al