Suarez do “ribashkimin”, problem mbetet klubi brazilian

Pasi arriti të nënshkruante me tre “legjenda” të Barcelonës, siç janë Lionel Mesi, Serxhio Buskets e Zhordi Alba, Presidenti i Inter Majemi, “legjenda” e mesfushës angleze, Dejvid Bekam dëshironte të sillte dhe një tjetër ish-“katalanas” në Florida. Bëhet fjalë për “bomberin” uruguajan, Luis Suarez, me “el pistoleron”, që e kërkonte prej kohësh një ribashkim me

Vazhdoni leximin →

Nr.1 i River Plates i nxehur me Realin: Ju mbaheni si një klub xhentelemenësh?

Klubi argjentinas, Rivel Plata, para ca ditësh, siguroi kualifikimin për në finalen e madhe të Kupës Libertadores dhe në një kohë që e gjithë vëmendja është drejtuar për te derbi i jashtëzakonshëm Super Klasiko në këtë ndeshje historike kundër ekipit tjetër argjentinas, Boka Juniors, njeriu nr.1 i klubit të lartpërmendur, Rodolfo Donoforio, bëri një deklaratë

Vazhdoni leximin →