Kontributi I Watford, vë stadiumin në dispozicion të shëndetit publik

Klubi I Premier League, Watford vendos stadiumin e tij në dispozicion të Shërbimit Kombëtar të Shëndetit public në Britani, NHS, për të frenuar përhapjen e coronavirusit. Presidenti I klubit, Scott Duxbury konfirmoi se klubi I tij do të bëjë gjithcka të nevojshme për të ndihmuar autoritetet shëndetësore në luftën kundër kësaj pandemie që në Mbretërinë

Vazhdoni leximin →

FSHF jep 3.8 miliardë lekë për stadiumin e Kukësit, “peshqesh” politik për qeverinë!

Besohet të jetë gati në nisje të sezonit të ardhshëm. Stadiumi i Kukësit është një kantier i madh ndërtimi, ndër më të rëndësishmit në Shqipëri, por burime në Federatën Shqiptare të Futbollit shprehen se investimi përbën edhe një shqetësim, madje edhe një detyrim. Deri tani, Federata ka shpenzuar rreth 3.2 milionë euro, apo rreth 3.8

Vazhdoni leximin →

Stadiumi i ri, Interi dhe Milan, gati dy projekte të tjerë

Vijon puna e Interit dhe Milanit për ndërtimin e stadiumit të ri në zonën e San Siros. përfaqësuesit e të dy klubeve  kanë dorëzuar projekte të reja të impiantit të dizenjuara nga studiot e arkitekturës ‘Manica Cmr’ dhe ‘Populous’ që kanë bërë korrektimet e kërkuara nga Bashkia e Milanos. Propozimet e reja nuk parashikojnë shembjen

Vazhdoni leximin →