Sarri, të ka gjetur vërtet një bela me Ronaldon!

Ky njeri është padyshim një egoist i madh, siç janë të gjithë ata që e quajnë veten personalitete. Kristiano Ronaldo e tregoi sërish duke bërë një veprim, mesa duket, të llogaritur mirë, duke përqafuar trajnerin e tij tek Portugalia, Fernando Santos, në përfundim të ndeshjes ndaj Lituanisë. CR7-ta luajti shënoi një tregolësh, duke sfiduar veprimin

Vazhdoni leximin →

Për çfarë janë në një mendje Sarri e Konte? Për VAR-in!

Janë në unison, ndonëse nuk e dinë. Mauricio Sarri dhe Antonio Konte kanë pakënaqësi në kulm për teknologjinë në futboll, por gjithashtu pohojnë se do ta përdornin vazhdimisht nëse do të ishin arbitra. Në dy rrëfime të sinqertë, para ndeshjeve të fundjavës në Serinë A, ata u pyetën për ndikimin e VAR-it. “Nuk më pëlqen,

Vazhdoni leximin →

Ronaldo, 34 vitet e tua Sarrit i duken si Zidanit dhe Alegrit!

“Dhe vjen një ditë” është një shprehje tepër e përdorshme në letërsi apo kinematografi. Edhe për futbollistin vjen kjo ditë, qoftë edhe për ata të elitës më elitare, siç është Kristiano Ronaldo. Portugezi u la jashtë skuadrës për ndeshjen ndaj Leçes në Serinë A, pas ngarkesës fundjavën e kaluar në Itali dhe në mesjavë në

Vazhdoni leximin →