Pjanic ‘helm’ kundër Sarrit: Nuk kishte besim te ne

Miralem Pjanic po përballet me disa vështirësi në aventurën e tij të re te Barcelona dhe të mërkurën do jetë përballë ish shokëve te tij të skuadrës te Juventus në Ligën e Kampioneve. Për mesfushorin boshnjak, ky ishte rasti më i mirë për të qartësuar disi gjërat për sezonin e kaluar me fanelën bardhezi. ‘ajo

Vazhdoni leximin →

Juventus, shkarkimi i Sarrit; vjen ‘Like’iI Douglas Costa, Mandzukic dhe Emre Can

Pas shkarkimit të Maurizio Sarrit, në rrjetet sociale janë shfaqur disa reagime interesante për këtë fund historie mes trajnerit dhe Juventusit. Në mënyrë të vecantë kanë bërë përshtypje tre ‘Like’ që janë ata të Douglas Costa, Mario Mandzukic dhe Emre Can në komunikatën që bënte të ditur largimin e Sarrit. Tre këta futbollistë kanë mbetur

Vazhdoni leximin →

Juventus, Paratici blindon Ronaldon dhe Sarrin

Maurizio Sarri do te jete trajneri i Juventusit edhe sezonin e ardhshem dhe bashke me te te bardhezinjte qendrojne edhe Cristiano Ronaldo e Paulo Dybala. Ai qe e konfirmoi pa u ardhur rrotull fjaleve eshte Drejtori Sportiv i bardhezinjve Fabio Paratici perpara sfides me Lazion. ‘Persa u perket zerave per shkarkimin e Sarrit u shkrime

Vazhdoni leximin →