Shuhet “Raiola” i Kroacisë e Jugosllavisë, solli Saviçeviçin e Bobanin tek Milani!

Me dashuri dhe konfidencialitet e quanin “Nale”, emri i tij ishte Predrag Naletiliç, kroat nga Zagrebi, por edhe jugosllav në kohën e shtetit të përbashkët të sllavëve të jugut. Italianët e quajnë “Raiola i Kroacisë”, sepse ishte një agjent për lojtarët që në vitet 80-të, ndërsa lajmërimi është se ai është shuar në moshën 88-vjeçare.

Vazhdoni leximin →

Kë do t’i “shërbejë” Raiola, Realit të Madridit: Pogbanë, Halandin, Verratin apo Donarumën?!

Janë dy prej më të talentuarve sot në futboll. Flasim për Pol Pogbanë, mesfushorin francez të Mançester Junajtidit, dhe Erling Halandin, sulmuesi norvegjez të Borusias së Dortmundit. Njëri prej tyre, me gjasë, mund të kalojë në verë tek Reali i Madridit, dhe kjo mendohet pas fjalëve të thëna nga agjenti i tyre, Mino Raiola. Italiano-holandezi

Vazhdoni leximin →