Simeone pati të drejtë për Realin, por edhe për arbitrin

Pavarësisht fitores 7-3 në derbin miqësor në SHBA, Diego Pablo Simeone u tregua i kujdesshëm në prag të derbit të La Ligës ndaj Realit. Trajneri i Atletikos doli i saktë në parashikim, pasi sfida përfundoi në barazim pa gola, edhe pse u luajt në “Uanda Metropolitano”, pra në fushën e Atletit. Argjentinasi pati të drejtë

Vazhdoni leximin →

‘Pogba out’; mbishkrim kundër francezit në qendrën stërvitore

Pol Pogba vazhdon të jetë në syrin e ciklonit në Angli. Pas gabimeve ndaj Ulvërhemptonit dhe Kristal Palas që shkaktuan edhe fyerje raciste ndj tij që u dënuan nga Mancester Junajtid, tifozët bënë një protestë tjetër kundër francezit. Në një tabelë të vendosur pranë qendrës stërvitore të Mancester Junajtid në Kerrington është shfaqur shprehja ‘Pogba

Vazhdoni leximin →