Zbuloni Pol Pogba të vërtetin dhe jo atë..zhgënjyesin

Pol Pogba u bë, gjatë verës së kaluar, futbolisti më i shtrenjtë në botë dhe, në përgjithësi, në historinë ë futbollit. Mançester Junajtidi ia bleu atë Juventusit, duke i paguar më shumë se 100 milionë euro, por, megjithatë, tifozët e “djajve të kuq” nuk janë shumë të kënaqur me formën e tij, deri tani. Për

Vazhdoni leximin →

Përse sër Ferguson perjashton Çelsin nga fundi i lumtur

Sir Alex Ferguson nuk e konsideron Çelsin si konkurrent për titull të kampionit në Premierligë. Ish- strategu i Manchester United beson se janë pesë ekipe që do të luftojnë për kreun e tabelës. “Është e vështirë të parashikohet, siç ishte për shumë sezone tjera”, deklaroi Ferguson për “Kicker”, përcjell “Lajmi.net”. “Mendoj se janë pesë kandidatë

Vazhdoni leximin →

Uejn Runi – drejt derës “exit”?

Zëvendësues në ekipin e tij, Mançester Junajtid dhe po zëvendësues edhe në ekipin përfaqësues anglez, kështu që karriera e Uejn Runit duket se po merr një tatëpjetë, nga e cila vështirë se ai do të mund të ngjitet përsëri. Nuk kanë kaluar më shumë se pesë javë, qëkur kapiteni i ManU-së dhe i ekipit përfaqësues

Vazhdoni leximin →

La Liga, fiton me spektakel dhe me kandidatë

La Liga ka më shumë futbollistë kandidatë për Topin e Artë të këtij edicioni. France Football ka publikuar listën prej 30 futbollistëve kandidatë për Topin e Artë, ku ka me shume përfaqësues nga La Liga spanjolle, gjithsej 13 futbollistë. Real Madrid ka më  shume përfaqësues 6, Barcelona 5 dhe Atletico Madrid 2. Në vend të

Vazhdoni leximin →

Modeli i ri i Championsit fut në sherr ligat europiane me UEFA-n!

Mos vallë ka ardhur momenti që një “luftë civile” të shpërthejë në futbollin europian. Ligat Profesioniste Europiane të Futbollit (EPFL) kanë deklaruar se do të ndërpresin bashkëpunimin me UEFA-n nëse realizohen ndryshimet e propozuara në formatin e Ligës së Kampionëve. Shoqata e ligave profesioniste europiane përbëhet nga 25 kampionatet kryesore në kontinent dhe është kundër

Vazhdoni leximin →