FIFA, jo vetëm korrupsion, ndëshkon një ish drejtues nga Afganistani për abuzime seksuale

Duket se korrupsioni nuk është problemi I vetëm te FIFA. Qeveria e Futbollit botëror nëpërmjet komisionit të Etikës vendosi të pezullojë për 5 vjet një prej ish drejtuesve të Federatës Afgane të Futbollit për shkak të akuzave për abuzim seksual të ngritura nga disa futbolliste në periudhën 2013-2018 Vetë FIFA konfirmoi  këtë të martë ndëshkimin

Vazhdoni leximin →

Rebelimi te Napoli; ja masa ndëshkuese e De Laurentis

Aurelio de Laurentis ka vendosur të aplikojë një linjë të ashpër kundër rebelëve të Napolit. Sipas të përditshmes italiane ‘Tuttosport’, presidenti I klubit napoletan po mendon që të cojjë në Kolegjin Arbitrar të FIGC dokumentin e mbajtjes së pagës mujore të futbollistëve deri në masën 50%. Gjithnjë sipas ‘Tuttosport’, De Laurentis po mendon të mbajë

Vazhdoni leximin →

Gafa me himnin shqiptar; Franca do të ndëshkohet

Franca do të ndëshkohet për gafën me himnin shqiptar përpara sfidës me Kombëtaren shqiptare që solli edhe vonesën me 7 minuta të startit të ndeshjes. Komisioni I Disiplinës së UEFA tashmë ka hapur hetimet për konfuzionin e krijuar kur në vend të himnit shqiptar u ekzekutua ai I Andorrës, dhe e përditshmja ‘L’Equipe’ flet me

Vazhdoni leximin →