Morati harron Ikardin, ngre në qiell Çangun, Konten dhe Sensin!

Në fund të vitit të kaluar dhe në fillim të këtij viti, kur shpërtheu çështja “Ikardi”, ish-presidenti më i dashur i interistëve nuk i kurseu kritikat për klubin. Masimo Morati, praktikisht, mori anën e sulmuesit argjentinas duke deklaruar se drejtuesit (Bepe Morata dhe Spaleti) po gabonin duke harruar kontributin e tij. Ikardit i hoqën shiritin

Vazhdoni leximin →

Morati: Nuk kam frikë nga kurrora e trefishtë e Juventusit!

Juventusi ndodhet në një formë mjaft të mirë në këtë fillimsezoni dhe konfirmim është fakti se ky ekip torinez po arrin fitore të njëpasnjëshme si në Serinë A, ashtu edhe në Ligën e Kampioneve. Në fakt, shumëkush konsideron se ky brez bardhezi është në gjendje që të sulmojë dhe të fitojë kurrorën e trefishtë, ashtu

Vazhdoni leximin →

Morati tregon një sekret të largimit të Murinjos për tek Reali

Finalja e Championsit në 2010 luhej në “Bernabeu”, në stadiumin e Realit. Përballja ishte Inter-Bajern, por shtëpia ishte e Florentino Perezit. Presidenti madrilen e pati shumë të lehtë të gjente rrugën për tek Zhoze Murinjo, dhe ish-presidenti interist, Masimo Morati, kujton skenën që i bëri përshtypje të keqe. “Nuk ishte aspak me klas pamja e

Vazhdoni leximin →