Fitore donim, fitore morëm; Kombëtarja i imponohet Moldavisë 2-0, Reja i gëzohet suksesit të parë

Fitorja ndaj Moldavisë është një detyrim; ishte kjo fraza e përdorur shpesh në orët përpara sfidës së Kombëtares Shqiptare dhe skuadrës moldave për ndeshjen e radhës së kualifikueseve të Euro 2020. Dhe kuqezinjtë nuk zhgënjyen në ‘Elbasan Arena’ teksa fituan këtë përballje 2-0, me Edi Rejan që u clirua pas mbylljes së ndeshjes pasi siguroi

Vazhdoni leximin →

Nisin eliminatoret; Franca e hap me sfidën ndaj Moldavisë

Këtë javë përfaqësueset e 55 Federatave anëtare të UEFA nisin eliminatoret e kampionatit evropian të vitit 2020. Në këtë eveniment që do të zhvillohet në 12 qytetet të kontinentit vendet pritësë të ndeshjeve nuk do të jenë automatikisht në fazën finale sic ndodh zakonisht në kampionatin evropian por do të luajnë ndeshjet e tyre kuallifikuese.

Vazhdoni leximin →