Insinje, foto me Mark Ualberg, Milik tallet: Folët me gjeste?

Lorenco Insinje pati një takim hollivudian. Sulmuesi i napolit në një lokal në Kapri pati mundësinë të njihet me aktorin amerikan Mark Ualberg, protagonist në filma të tillë si ‘Stuhia perfekte’, ‘The Italian Job’, ‘The Departed’, ‘Ted’, ‘Broken City’. Insinje arriti të bëjë edhe një foto me aktorin hollivudian të cilën nuk ngurroi ta postojë

Vazhdoni leximin →

Napoli i treguar nga polakët  ka vetëm një dritë…futbollin!

Portali polak Sportoefakty i ka dedikuar një reportazh të gjatë Napolit, qytetit, në të cilin luajnë dhe jetojnë futbollistët polakë, Milik, Zielinnski dhe Lashiski. Mënyra se si e kanë përshkruar qytetin, bën përshtypje për stilin negativ dhe injorues nga ku del edhe ekipi “partenopeo”: “ Napoli është qyteti i tretë në Itali, por për nga

Vazhdoni leximin →