Manchester City, Pep Guardiola, 500 fitore si trajner

Pep Guardiola, ndaj Arsenalit regjistroi një arritje personale. Manchester City mposhti Topcinjtë 1-0 me trajnerin katalanas që regjistroi fitoren e tij të 500 si trajner në karrierë. Nga këto, 179 fitore Guardiola i ka si trajner I Barcelonës, për më tepër 25 fitore i ka me skuadrën e Barcelona B. Te Manchester City për momentin

Vazhdoni leximin →

Manchester United e Manchester City; një derbi për Pochettinon

Pankina e Manchester United është tronditur  dhe pozicioni i Ole Gunnar Solskjaer është në rrezik dhe zërat për zëvendësimin e tij te Djajtë Kuq vijojnë. Lajmet e fundit përmendin emrin e Mauricio Pochettinos, ish trajnerit të Tottenham që aktualisht nuk ka asnjë skuadër nën drejtimin e tij. sipas tabloidit britanik ‘Mirror’ drejtuesit e Manchester United

Vazhdoni leximin →

Manchester City, pa Sergio Agueron edhe për 2 muaj

Trajneri i Manchester City, Pep Guardiola ka frikë se sulmuesi Sergio Aguero mund të mungojë në 2 muajt e parë të sezonit të ri në Premier League.Lajmi bëhet i ditur nga rrjeti BBC në versionin online të tij. Sulmesi argjentinas pësoi një dëmtim në gju në ndeshjen me Burnley në 22 qershor duke humbur 10

Vazhdoni leximin →

Manchester City bën llogaritë, Guardiola ‘këshillon’ Messin që të qëndrojë te Barcelona

Lëvizje taktike paraprake? Ka mundësi, por nuk është vetëm kaq. Kjo sepse nga ajo që publikohet te ‘El Mundo Deportivo’ është një situatë që ka një logjilë; Manchester City sigurisht është I interesuar për situatën e Messit, por sipas asaj që publikohet në Katalonjë, nuk është aspak gati që të bëjë këtë blerje nëse Lionel

Vazhdoni leximin →

Kritikat e Vlada Sedan ndaj Guardiolës? Zinchenko i detyruar të kërkojë ndjesë gjatë dasmës

Zinchenko detyrohet të dalë me një deklaratë ditën e tij të dasmës duke pranuar se bashkëshortja e tij Vlada Sedan gaboi teksa kritikoi taktikën e Pep Guardiolës. Gjithcka nisi nga fakti se Vlada nuk është vetëm një WAG, por edhe një gazetare sportive që komenton ndeshjet e futbollit. Pas eliminimit të Manchester City në Ligën

Vazhdoni leximin →

Guardiola iu përgjigjet Klopp e Mourinhos: Të më marrin në telefon t’ju shpjegoj vendimin e CAS

Manchester City do të mund të luajë në kompeticionet e UEFA pasi CAS ktheu dënimin e qeverisë së futbollit evropian për Citizens për thyerje të rregullit të Fair Play Financiare, por jo të gjithë ishin dakord me këtë dhe më kritikët ishin Jose Mourinho dhe Jurgen Klopp. Por Pep Guardiola iu kundërpërgjigj menjëherë kolegëve të

Vazhdoni leximin →

CAS fali Manchester City; Mourinho dhe Klopp hidhen në sulm

Pas vendimit të Gjykatës së Arbitrazhit Sportiv për heqjen e dënimit të UEFA për përjashtim të Manchester City nga kompeticionet Evropiane, skuadra e Guardiolës përgatitet për futbollin e luajtur. Por ky vendim vazhdon të diskutohet kjo sepse i gjithë dënimi për Citizens ishte vetëm një gjobë 10 milionë Euro. Padyshim të trajneri i Manchester City,

Vazhdoni leximin →