Guardiola i mbyll dyert e Man.City Jadon Sanchos

Pep Guardiola ia eliminon përfundimisht shanset Jadon Sanchos për t’u kthyer te Manchester City në rast largimi nga Borussia Dortmund. Trajneri i klubit anglez tha se nuk beson se sulmuesi do të mund të kthehet të klubi ku është formuar si  futbollist pas largimit në vitin 2017. ‘Ai vendosi të largohet, përse do të duhet

Vazhdoni leximin →

Man.City, sfida më e rëndësishme luhet në CAS

Ndëshkimi i UEFA ishte i rëndë; përjashtim me 2 sezone nga kompeticionet evropiane dhe një gjobë prej 30 milionë Euro. Manchester City apeloi menjëherë vendimin dhe këtë të hënë, Gjykata e Arbitrazhit Sportiv në Lozanë do të nisë ekzaminimin për të vlerësuar arsyet e klubit anglez. Seancat dëgjimore pritet të zgjasin 3 ditë, por për

Vazhdoni leximin →