Shampanjë pa alkool për festimin, tek Liverpuli ka kujdes për shokët myslimanë!

Është kapiteni Xhordan Henderson që e thotë, duke zbuluar një veçanti në ceremoninë e kremtimit të titullit kampion në “Anfild” në fund të sezonit të kaluar. Të kuqtë e arritën triumfin e madh pas një pritjeje 30-vjeçare dhe nuk mungoi shampanja tradicionale, veçse pati një “rreng”. “Ne kishim shampanjë pa alkool, – tha Hendersoni, –

Vazhdoni leximin →

Nerva, dëmtime dhe barazim, ç’po ndodh me Liverpulin?!

Jurgen Klopi nuk ishte aspak i qetë në përfundim dhe kjo nuk është një shenjë e mirë. Trajneri gjerman njihet si një nga trajnerët më sportivë të futbollit, një “adoleshent” i përjetshëm, por edhe atij i ishin bërë nervat “tel” pas barazimit 1-1 të Liverpulit të tij në fushën e Fulhamit. Barazimi i Totenhemit më

Vazhdoni leximin →