Derbi mund të jetë “gijotina” për Lerdën, zgjohen kujtimet e Panuçit, Sormanit, Agostinelit!

Kriza nuk u krijua thjesht nga ky barazim, por duket se kupa po mbushet. Rezultatet e pakënaqshme të Partizanit, të kulmuar me humbjen në Laç e mungesën e fitores ndaj Bylisit në “Selman Stërmasi”, duke se po ia rrezikojnë në kulm pozitat trajnerit Franko Lerda. Edhe pse zyrtarisht nuk ka asnjë vendim, burime në klub

Vazhdoni leximin →

Nga Gega te Lerda, Partizanit i mungon vetëm skuadra

Këtij Partizani duket se nuk i mjaftoi titulli kampion, megjithëse për ta fituar për herë të 16-të iu desh më shumë se çerek shekulli. Për të arritur deri këtu u nevojit një investim gradual, shoqëruar me riinjektimin e një mentaliteti fitues, që prej kohësh kishte humbur. Por mbi të gjitha ishte i nevojshëm një ambjent

Vazhdoni leximin →

Nga taktika tek nervat e Lerdës, Partizani me shpresë dhe frikë për Championsin!

Ndeshja e parë dha shpresë, por vështirësia do të jetë e madhe. Partizani do të ketë të mërkurën serinë e dytë në “Misionin Champions”, pasi do të luajë në Azerbajxhan ndaj Karabakut, me synim kualifikimin, ndërsa trajneri Lerda nuk mund të ketë shumë alternativa. Burime brenda skuadrës kampione të Shqipërisë bëjnë me dijë se italiani

Vazhdoni leximin →