Lacio sherr me shefin e Mjekësisë: Është një tifoz i Romës!

Ka një farë të drejte klubi tjetër i kryeqytetit, sepse “i zoti i punës” e pohoi vetë se është romanist. Flasim për Xhovani Recën (Rezza), drejtorin e Departamentit për Sëmundjet Infektive në Institutin Suprem të Shëndetësisë, që është gjithashtu edhe anëtar i Komitetit Tekniko-Shkencor italian, e që po merret me koronavirusin. I pyetur nëse Seria

Vazhdoni leximin →

Imobile, ç’të duhet Napoli i sotëm në krahasim me Lacion?

Titullin ndoshta nuk e fiton dot, por gjithsesi një vend në histori me skuadrën e sotme mund t’ia bëjë vetes. Çiro Imobile është një hero iLacios së Inzagit, golshënuesi më imirë iSerisë A dhe pretendent për Këpucën e Artë të Europës, por lajmet nga Italia janë që ndoshta, ndoshta, mund të shkojë tek Napoli. Agjenti

Vazhdoni leximin →

Vedat Muriqi, dëshira e re e Lacios dhe e Igli Tares, shqiptari drejt Serisë A!

Shkëlqimi i kohëve të fundit ka bërë t’i shtohen admiruesit.  Shumëkush e dëshiron Vedat Muriqin, sulmuesin e Kosovës, dhe pas klubeve në Angli, ja ku del kandidatura e radhës, këtë herë në Serinë A. Është Lacio që pëlqen futbollisn 25-vjeçar të Fenerbahçes, që po vazhdon me paraqitjet shumë të mira në përfaqësuese dhe në Superligën

Vazhdoni leximin →